حالت نمایش: نمایش کنترل پانل؟ بيشينه 

Enter Title

 

هیلتی نام شرکتی است که به توسعه، تولید و تجارت محصولاتی می‌پردازد که در صنایع ساخت و ساز و ساختمان کاربرد دارند و برای کاربران حرفه‌ای در نظر گرفته شده‌اند. تمرکز اصلی آن بر روی دریل‌های چکشی، سیستم‌های جلوگیری از گسنرش حریق(Fires top Systems), اتصالات بتن سخت شده (Post Installed Anchors), اتصال تکضرب بر روی بتن و فلز با استفاده از دستگاه های میخکوب (Direct Fastening Systems) و سامانه‌های نصب تاسیساتی بوسیله ساپرت های فولائی Installation Systems) می باشد. هیلتی نام خانوادگی بنیانگذار این شرکت و یک نشان تجاری ثبت‌شده متعلق به واحدهای مختلف شرکت هیلتی است.

 

تاریخچه هیلتی

 

هیلتی (Hilti) یا Hilti AG (همچنین به Hilti Group هم شناخته می شود) نام یک شرکت چند ملیتی در کشور لیختن اشتاین می باشد که به توسعه، تولید و تجارت محصولاتی می پردازد که در صنایع ساخت و ساز کاربرد دارند و برای کاربران حرفه ای در نظر گرفته شده اند. تمرکز اصلی این شرکت بر روی دریل های چکشی، سیستم های اطفاء حریق و سامانه های نصب و راه اندازی است. هیلتی نام خانوادگی بنیانگذار این شرکت و یک نشان تجاری ثبت‌شده متعلق به واحدهای مختلف شرکت هیلتی است.

شرکت هیلتی

در سال ۱۹۴۱ شرکت هیلتی توسط مارتین و یوجین هیلتی با افتتاح یک کارگاه مکانیکی در شهر شان (Schaan) لیختن اشتاین تاسیس شد. مارتین هیلتی در رشته مهندسی مکانیک و طراحی خودرو در دانشگاه مهندسی Wismar تحصیل کرده بود و در زمان تاسیس شرکت ۲۶ سال سن داشت.

مارتین هیلتی

Hilti OG در جنگ جهانی دوم قراردادی به عنوان شرکت تولید تجهیزات و اجزای ساخت و ساز با آلمان امضا کرد. این تجهیزات شامل قطعات مخزن و مهمات جنگی برای نازی ها بود. بعد از جنگ جهانی شرکت تغییر کاربری داد و شروع به تولید اتصال دهنده ها و دیگر مواد ساختمانی کرد.

شرکت هیلتی در شهر شان (Schaan) کشور لیختن اشتاین مستقر شده است و بزرگترین کارفرما در این کشور می باشد. این شرکت بیش از ۲۰۰۰۰ نفر کارمند در سراسر جهان دارد.

هیلتی دارای ۲۵۰۰ کارمند در ایالت متحده می باشد. در سال ۱۹۷۹ دفتر مرکزی هیلتی در آمریکای شمالی در شهر تولسا در ایالت اوکلاهاما واقع شد. هر چند که در ۵۰ ایالت آمریکا کارمند دارد. در ژوئن سال ۲۰۱۵ دفتر مرکزی از تولسا به تگزاس نقل مکان کرد.

هیلتی یک شرکت فرهنگی را توسعه داد که بعدها توسط کل شرکت در سراسر جهان مورد تصویب قرار گرفت. کارمندانی که استخدام شده اند از طریق یک سیمنار آموزشی در شهر تولسا، به مدت ۳ هفته موارد لازم برای کار را یاد می گیرند و  سالانه در نظرسنجی به نام GEOS (نظرسنجی کارکنان جهانی) درباره شرکت بازخورد خود را ارائه می دهند.