سیکا، یک شرکت بین المللی فعال در زمینه ی مواد شیمیایی می باشد. مرکز این شرکت در شهر بار در کشور سوئیس قرار دارد.

 

سیکا گروه مستقل سوئیسی است که در سال 1910 توسط کاسپار وینکلر در زوریخ بنیاد یافت و مخترع اولین مواد شیمیایی جهت آب‌ بندی بود. فروش سالیانه ی این شرکت در سال 2009 بالغ بر 4٫2 میلیارد فرانک سویس بوده و شرکت حدود 12000 کارمند دارد که در بیش از 70 کشور جهان به عنوان نمایندگی شرکت سیکا که تولید کننده افزودنی های بتن و ملات های آب بندی بتن و سایر محصولات و مواد شیمیایی بتن است به کار اشتغال دارند .

سیکا فرآورده‌ های مورد نیاز در صنایع ساختمانی، عمرانی و تولیدی (ابزار، ماشین‌آلات و اجزای ساختمان) را فراهم می ‌سازد. سیکا شرکتی پیشتاز در زمینه فراورش مصالح و در آب‌ بندی، چسباندن، میرا سازی، مسلح‌ سازی (تقویت) و حفاظت از سازه‌ های باربر می ‌باشد.

 

دامنه ی محصولات سیکا افزودنی ‌های بتن، افزودنی ‌های کمکی بتن، ملات های ویژه، چسب ‌های ساختمانی و درزگیر ها، مصالح میرا ساز و مسلح کننده، سیستم ‌های تقویتی سازه، کف سازی صنعتی و همچنین سیستم‌ های ایزولاسیون بام و ایزالاسیون استخر، ایزالاسیون مخازن بتنی و ساختمان ها را در بر می‌گیرد. چاره‌ جویی‌ های تام سیکا جایگزین فن ‌آوری ‌های کهن‌ تری چون سر هم بندی ‌های با پیچ و پرچ یا جوشکاری می‌شود که انجام پذیری نوآوری های پیش‌بینی نشده‌ای را فرا روی مشتریان می ‌نهد.

www.sika.com